E-book, kolejna odsłona.

Jak co roku i tym razem wypuściłem kolejnego już czwartego e-booka. Piszę o nim dopiero dziś, a od poniedziałku jest dostępny w sklepie i zakładce na blogu. Książeczka niefortunnie opublikowała się trochę wcześniej zamiast na weekend, widocznie sama chce przejść bez echa 🙂


Czytaj dalej

Reklamy

Żółw

Kiedyś w jednej stacji radiowej podczas słuchania listy przebojów jeden ze spikerów powiedział mniej więcej coś takiego: że najlepsze co się zdarzyło – wymyślono w muzyce, miało miejsce w latach 70-90, potem to już tylko lepsze i gorsze powielanie wcześniejszych pomysłów. (podzielam jego zdanie, ale z nikim bym się nie kłócił, to kwestia gustu, wielu współczesnych artystów zapewne nawet nie słyszałem więc?…  w sumie co mnie to obchodzi, kto czego słucha 🙂

Czytaj dalej

Bieszczady – post piwny

Piwko, dobry wynalazek, kojący, najlepiej gaszący pragnienie. Na wielkiego smakosza aspiracji nie mam, ale swoje fanaberie w tej sprawie posiadam. Zauważyłem, że najbardziej mi podchodzą lżejsze (procentowo, chociaż są wyjątki) i takie, które w składzie mają napisane – chmiel, czyżby efekt placebo? 🙂 być może, jednak z informacją o tym składniku bywa różnie.

Czytaj dalej

MFKiG w Łodzi 2017

MFKiG 2017 w Łodzi jak zwykle udany, z takich imprez zawsze trzeba brać garściami na tyle, ile czas pozwoli, a jest go mało, gościłem tam tylko jeden z trzech dni – w sobotę. Przed wejściami praktycznie non stop kolejki do godzin popołudniowych, zwłaszcza do kasy za gotówkę, dlatego najlepiej wcześniej kupić bilet online i przybyć co najmniej z kilkanaście minut przed otwarciem.

Po wejściu tradycyjnie rzuca się w oczy Egmont. Tym razem świetnie zorganizowane stoisko, wchodzisz z prawej, wybierasz interesujące pozycje, (jak w markecie) i wychodzisz z lewej do jednej z kas: gotówka/karta.Wyjątkowo mi się to spodobało, nie ujmując innym, działa to świetnie przy tej ilości klientów.


Czytaj dalej

WOT cz.20 krótkie podsumowanie.

Od czasów pierwszych odcinków, a zwłaszcza zasad gry, które w skrócie wtedy omawiałem, zmieniło się bardzo wiele – w zasadzie wszystko. Wprowadzono mnóstwo nowych funkcji, zaktualizowano wszystkie mapy, dodano nowe ulepszenia, długo by pisać…

Żeby to dalej miało sens, należałoby aktualizować okresowo odcinki z nowościami i wrzucać coraz lepszej jakości nagrania. Obecnie to niemożliwe. Każda dynamiczniejsza rozgrywka podczas próby rejestracji video kończy się zwisem, stratami w statystykach, osłabianiem drużyny, spadkiem morale.

A jak wiadomo bez płynności, nie ma miłości 😉

Jedyne co pozostaje to screenshoty. (Jak przy tej pięknej bitwie czołgiem premium IV kategorii Pz.2b :)

As pancerny, Specjalista, Duży kaliber, Stalowa ściana, Opanowany.

Czytaj dalej

Karaluszek

Późno bo późno ale jestem po obejrzeniu „Obcy : Przymierze”.

Film kontynuuje wątek z „Prometeusz’a”. Od strony technicznej film prezentuje się bardzo dobrze. No ale przy takich produkcjach nie spodziewałbym się tandety. Co zaś do treści to jak to mówią „co kto lubi”, ja prawdę powiedziawszy nie wiem czy lubię.

Czytaj dalej

„To na co mnie zabierasz do kina?”

Film

Przymierzałem się do zrobienia zestawienia najlepszych (nietuzinkowych) filmów akcji, wybraniu kilku pozycji z gatunku „mordobicia” które nie są może dla niektórych aż tak znane, ale z pewnością warte obejrzenia. Zadanie trudne, starałem się pominąć klasyki, szukałem czegoś z ciekawą fabułą, innym spojrzeniem na ten gatunek, z wyjątkowym humorem i mała lista powstała. Zostawiam jednak ten temat na inną okazję, bo zamiast się zajmować legendami zza oceanu, trzeba koniecznie wspomnieć o naszym rodzimym kung – fu! 😉 Legendy polskie.

Czytaj dalej