Bieszczady – post piwny

Piwko, dobry wynalazek, kojący, najlepiej gaszący pragnienie. Na wielkiego smakosza aspiracji nie mam, ale swoje fanaberie w tej sprawie posiadam. Zauważyłem, że najbardziej mi podchodzą lżejsze (procentowo, chociaż są wyjątki) i takie, które w składzie mają napisane – chmiel, czyżby efekt placebo? 🙂 być może, jednak z informacją o tym składniku bywa różnie.

Czytaj dalej

Reklamy

MFKiG w Łodzi 2017

MFKiG 2017 w Łodzi jak zwykle udany, z takich imprez zawsze trzeba brać garściami na tyle, ile czas pozwoli, a jest go mało, gościłem tam tylko jeden z trzech dni – w sobotę. Przed wejściami praktycznie non stop kolejki do godzin popołudniowych, zwłaszcza do kasy za gotówkę, dlatego najlepiej wcześniej kupić bilet online i przybyć co najmniej z kilkanaście minut przed otwarciem.

Po wejściu tradycyjnie rzuca się w oczy Egmont. Tym razem świetnie zorganizowane stoisko, wchodzisz z prawej, wybierasz interesujące pozycje, (jak w markecie) i wychodzisz z lewej do jednej z kas: gotówka/karta.Wyjątkowo mi się to spodobało, nie ujmując innym, działa to świetnie przy tej ilości klientów.


Czytaj dalej

WOT cz.20 krótkie podsumowanie.

Od czasów pierwszych odcinków, a zwłaszcza zasad gry, które w skrócie wtedy omawiałem, zmieniło się bardzo wiele – w zasadzie wszystko. Wprowadzono mnóstwo nowych funkcji, zaktualizowano wszystkie mapy, dodano nowe ulepszenia, długo by pisać…

Żeby to dalej miało sens, należałoby aktualizować okresowo odcinki z nowościami i wrzucać coraz lepszej jakości nagrania. Obecnie to niemożliwe. Każda dynamiczniejsza rozgrywka podczas próby rejestracji video kończy się zwisem, stratami w statystykach, osłabianiem drużyny, spadkiem morale.

A jak wiadomo bez płynności, nie ma miłości 😉

Jedyne co pozostaje to screenshoty. (Jak przy tej pięknej bitwie czołgiem premium IV kategorii Pz.2b :)

As pancerny, Specjalista, Duży kaliber, Stalowa ściana, Opanowany.

Czytaj dalej

Karaluszek

Późno bo późno ale jestem po obejrzeniu „Obcy : Przymierze”.

Film kontynuuje wątek z „Prometeusz’a”. Od strony technicznej film prezentuje się bardzo dobrze. No ale przy takich produkcjach nie spodziewałbym się tandety. Co zaś do treści to jak to mówią „co kto lubi”, ja prawdę powiedziawszy nie wiem czy lubię.

Czytaj dalej

„To na co mnie zabierasz do kina?”

Film

Przymierzałem się do zrobienia zestawienia najlepszych (nietuzinkowych) filmów akcji, wybraniu kilku pozycji z gatunku „mordobicia” które nie są może dla niektórych aż tak znane, ale z pewnością warte obejrzenia. Zadanie trudne, starałem się pominąć klasyki, szukałem czegoś z ciekawą fabułą, innym spojrzeniem na ten gatunek, z wyjątkowym humorem i mała lista powstała. Zostawiam jednak ten temat na inną okazję, bo zamiast się zajmować legendami zza oceanu, trzeba koniecznie wspomnieć o naszym rodzimym kung – fu! 😉 Legendy polskie.

Czytaj dalej

Śliczna i Potwór – wrażenia

Tak się składa, że chodzę do kina na produkcje, które mogą oglądać młodociani. Innym razem wybieram seans stricte dla dorosłych. Oczywiście z jednych i drugich czerpię ogromną przyjemność. Najlepiej, żeby to było coś fajnego z dubbingiem i w miarę możliwości 3D. Udało się, wyszukałem dwa repertuary spełniające powyższe kryteria to Alicja po drugiej stronie lustra oraz Piękna i Besta, ostateczny wybór padł, na najbardziej dogodną godzinę, jak widać czasami tytuł filmu/bajki  bestialsko narzuca się sam 😉

Czytaj dalej

Kabaret – pierwsza liga :)

Jak można wyłuskać dowcip, podchwycić pewne zachowania, pokazuje nam mini serial polityczny Roberta Górskiego. Dawno nie oglądałem czegoś tak dobrego, gdzie z niecierpliwością czeka się na kolejną część. Śledzę Ucho Prezesa od samego początku, są odcinki kapitalne i trochę słabsze, jednak w każdym z nich, uważny widz, który chociaż trochę śledzi wydarzenia polityczne zobaczy komediowy sytuacyjny majstersztyk. Z kolei dla osób, które zupełnie są oderwane od jako takiej rzeczywistości również powinny czerpać przyjemność z oglądania, w końcu to nie bezludna wyspa.
Czytaj dalej