Zabawka

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego mu brzucha bucha:
Buch – jak gorąco!
Uch – jak gorąco!
Puff – jak gorąco!
Uff – jak gorąco!

Tak zgadza się to parowar! 🙂

parowar-2

Podczas zakupu kierowałem się głównie funkcjonalnością i prostotą. Potrzebowałem czegoś, w czym zrobię wygodnie posiłek, ot tak:
dziś zjem fast food`a to sobie prze cyrkuluję trochę składników i będzie… no bo, na początku podchodziłem do tego, jak do żarcia z budki – szybko, dobrze i zapchaj żołądek.

Nie przypuszczałem jednak, że jedzenie z czegoś takiego może być tak dobre (podobno też zdrowe, co jest kolejnym plusem). Smak jest inny, specyficzny, potrawy fajnie przechodzą przyprawami lub ziołami, które można sobie wsypać na specjalną siateczkę przeznaczoną do tego celu zamontowaną w podstawce. Samego jedzenia po ugotowaniu jest jakby więcej, mięsko ziemniaki i cała reszta z parowaru w porównaniu z tym gotowanym w garnku, są dużo bardziej syte, napowietrzają się czy ki czort? 🙂

Po wrzuceniu surowca do pojemników nie muszę przy tym ślęczeć, pilnować, że coś wypełznie z garnka, lub się przypali, jak to bywa w przypadku tradycyjnego gotowania. Jedynie co trzeba kontrolować, to poziom wody, jednak po nalaniu do kreski max na długo jej wystarczy, zależy, co się robi, więc z doświadczenia wiem, że i to praktycznie odpada.

Można też w tym zrobić ryż, jajka czy jakieś zupy, (jeszcze nie próbowałem) więc możliwości są spore bardziej ograniczone wyobraźnią niż samym urządzeniem.
Myślę, że dla osób odchudzających się,czy jakoś tam dbających o dietę to fajne rozwiązanie.

jak i dla tych którzy są głodni jak SMOK!


dscf2009

Smacznego! 🙂

Reklamy

One thought on “Zabawka

Możliwość komentowania jest wyłączona.