Muzeum

Jako iż nastał czas urlopowo-wakacyjny trzeba było troszkę poleniuchować aby naładować baterie na drugą część roku. Można oczywiście iść na łatwiznę i na ten okres zastosować combo plażing-leżing-smażing ale osobistycznie takie coś strasznie nudne się wydaje. Zresztą wymaga to pogody pięknej a z tym akurat jest różnie. Dlatego warto mieć w opcji różne umilacze czasu.

Ciekawą opcją są muzea, tyle że o ile osoba dorosła może mieć z tego frajdę jeśli trafia tematycznie w swoje zainteresowania o tyle dziecko już może się z nami wynudzić na potęgę. Ja akurat nie jestem jakimś fanem muzeów. No bo :

  • nie dotykać
  • nie fotografować
  • nie hałasować
  • … kilka innych nie

Jednakże jest w Krakowie muzeum w którym powyższe zasady nie obowiązują. Jest oczywiście kilka „nie”, ale poza tym są same plusy, jest nawet piwo 🙂

Mowa tu o Pinball Museum. Oj przypomniały się stare czasy gdy traciło się złotówki na wszelkiej maści automatach. Teraz już praktycznie niespotykane maszyny znalazły swój dom w tym przybytku rozkoszy. Przyjemnie urządzona piwnica i maszyny, maszyny, maszyny … Czas biegnie z zawrotną prędkością toczących się kulek 🙂

Obowiązkowe miejsce dla każdego kto kochał te zabawki. Adres w linku, wjazd 40 PLN dorośli oraz 20 PLN studenci i dzieci. Dzieci poniżej 5 lat gratis.

Reklamy

3 thoughts on “Muzeum

  1. o w mordę! to miejsce jest magiczne, co za klimat tam musi być 🙂 muszę tam kiedyś wpaść

Możliwość komentowania jest wyłączona.