Porównanie, Test, Wybór, oferta na kartę cz.4

T-Mobile

 

DSCF1041

 

Po krótkiej przerwie przeglądu ciąg dalszy 🙂 Jak zwykle zacznę od strony internetowej. Dla mnie ona jest przyjemna coś jak w Plusie zrobiona schludnie i z dobrą nawigacją, znajduje to czego szukam.

Flagowym wyznacznikiem upatrzonej oferty jest:

„wszystko” za 0zł.

Można sobie wybrać jedną z opcji i aktywować darmoszkę odpowiednim kodem. Mnie oczywiście w pierwszej kolejności zaciekawił darmowy internet, jak on działa, gdzie są kruczki i czym to się je? 🙂

Na początku frii u mnie nie było ale to przez mój błąd zapomniałem po wyjęciu karty Play przestawić ustawienia w urządzeniu i miałem wył. WiFi a wł. Dane Mobilne no i sobie troszkę zassało a z konta ubyło. Ale już po aktywacji frii internetu wszystko wróciło do normy.

Darmowego online teoretycznie jest dużo więcej niż w Play (1,5GB) bo, aż 5GB. Cały czas mam na myśli tankowanie za 50zł/100dni – które wychodzi tak samo atrakcyjnie jak w Play. Jest on jednak poszatkowany na porcje po 50MB na dzień po wykożystaniu tej ilości net zwalnia by odnowić się znów na drugi dzień 50MB itd.. Moim zdaniem jest to atrakcyjny wariant a ilość wystarczająca.

Komuś to się może wydawać mało ale przecież gdybym tylko połowę tej ilości wykorzystał codziennie to po 60dniach wychodzi 1,5GB i w Play już nie mam szybszego łącza a przez następne 40 dni jadę wolniej. Z drugiej strony jak potrzeba więcej a rzadziej w Play mam a tu beret. Pomimo tego porcjowania danych T-mobile uważam za ciekawszy jednak gorsze jest to że w przypadku opcji Frii internetu mamy droższe smsy i mmsy niż u konkurencji, tak że oferty Play & T-mobile na tym etapie stawiam na równi.

Za to dalej jest jeszcze ciekawiej, T-Mobile jest bezkonkurencyjny w darmowych smsach owszem wszyscy za darmo oferują a to to a to tamto ale w obrębie własnej sieci, T-M  wysyłam do wszystkich! 🙂 i tu mogę mieć dodatkowe pole do popisu, nawet zastanawiam się nad taką opcją 0 zł za smsy a pakiety danych i rozmowy zrobić płatne – podejść do tego właśnie od tej strony, ba już teraz wiem że jeden z telefonów w domu właśnie ze względu na tę funkcję aktywacji będzie na kartę z  T-Mobile. Drugi jeszcze rozważam.

Dobry bezproblemowy zasięg, ciekawsze darmowe opcje do wyboru niż u konkurencji powinny sprawić że T-Mobile wypłynie na wierzch, będzie numer 1, ale czy aby na pewno to poker królewski? do miana pierwszeństwa w karcianej rywalizacji? w sprincie na 50zł na 100dni?, ze swoją mocą wyporności coś ciąży! małe mosiężne kółeczka zwane groszówkami. O co chodzi? O balast  4gr.! pobierany za sprawdzenie stanu konta, i nie tyle chodzi o drobną sumę co o zasady, wszędzie takie usługi są darmowe i nawet 1gr. by mi bruździł, fe nieładnie. Zdenerwowało mnie to.

Dlatego to solidny poker tak dobry jak Play ale inny – jakby równoległy, te dwie sieci to moim zdaniem najlepsze oferty na kartę – za piątaka.

Jak na razie…

 

 

Reklamy