Cygan

 

Znany już chyba wszystkim kultowy bohater tego filmiku przy którym jedni zrywają boki, inni ubolewają nad kondycją systemu, jeszcze inni mu współczują lub zazdroszczą myśląc – „on chociaż rentę dostał szczęściarz! bo, my to już nic nie dostaniemy a składki płacimy!”

Ale ja nie o tym cyganie chciałem nadmienić a o innym, który też ma ciężko ale jak nikt inny ceni sobie wolność, niezależność, gdzie ze swoją drugą połówką – zwaną ciężarówką oraz siostrą przemierza wykreowany plugawy świat. Pomimo niesprzyjających okoliczności, walki o przetrwanie i życiowego kopniaka, trzyma się zasad i z ch… charakterem ale swoim daje radę przetrwać jednocześnie zachowując jako taki kręgosłup moralny.

Dobra kreska ciekawa fabuła, dynamizm bez przymulania i głębszych filozoficznych bzdetów, do tego piękne kobiety, bijatyki, a nawet elementy ala zombielandu 🙂

 

 

sprawiają że krakersy smakują lepiej ale piwko  jest o 5% słabsze. Cygan to  pozycja opatrzona znaczkiem (tylko dla dorosłych) warto przeczytać całość na którą składa się sześć części:

 

Cygańska gwiazda

Syberia w ogniu

dzień cara

 

 

 

 

Oczy czarne

 

 

 

 

 

 

Białe skrzydło

Aztecki śmiech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam!

 

 

Reklamy

2 thoughts on “Cygan

Możliwość komentowania jest wyłączona.