Europa.

Zdecydowana większość polityków chce nas wprowadzić do Europy. Roztaczają nam przed oczyma wizję federacji europejskiej która ma zapewnić wszystkim dobrobyt, szacunek i Bóg wie co jeszcze.

Z jednej strony jest to kuszące rozwiązanie gdyż sytuacja prawna w naszym kraju zaczyna przypominać kabaret i wejście do federacji wydaje się jedynym rozwiązaniem gwarantującym wysadzenie tego betonu psycholi.

Z drugiej jednak strony, nie wszystko co nam oferują jest dobre. I niestety innych opcji niż „cały pakiet” nie przewiduje się.

Moim zdaniem, ale każdy może mieć swoje zdanie a nawet prawdę powiedziawszy, powinien mieć, Federacja Europejska nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego?

Powiedzmy że wszyscy połączą się w jedno państwo. Czy zapomną kim byli? Czy zapomną o niesnaskach jakie panowały wcześniej?

Tak wielki twór wymaga specjalnych narzędzi kontroli oraz władzy. Owszem można współpracować niczym stany w USA ale to rozwiązanie jest niestabilne w zależności od panujących okoliczności. Widać to wyraźnie już teraz gdy zaczynają się pojawiać dość głośne stwierdzenia iż konieczne jest odłączenie tego czy innego stanu od USA. Jak to się skończy? Nie wiadomo. Chociaż z historii nie można wyciągnąć zbyt optymistycznych założeń. Tyle o demokracji, równości i innych bzdetach.

Drugim podejściem jest ustrój totalitarny, vide byłe ZSRR. I niestety zaczyna nim zalatywać w Europie coraz mocniej.

Portugal, Ireland, Greece, Spain czyli PIGS. Jeśli w taki sposób określamy tych którym się nie wiedzie to nie wróży to zbyt dobrze. Logiczny układ na liście byłby alfabetyczny, ewentualnie może być inny jeśli jest to uzasadnione i dobrze opisane, a tymczasem państwa TOP nazwały tych najsłabszych świniami. To takie niemieckie że aż nie chce się nic pisać. Aktualnie jest to ponoć PIIGGS.

Najlepszy i najnowszy przykład. Rząd Cypru błagając o pożyczkę i liżąc dupę możnowładców zgodził się zapierdolić swoim obywatelom część oszczędności [LINK].

No to już jawne skurwysyństwo. Nie dość że ludzie zapłacili podatek zarabiając tą kasę. Płacą wszelkie VAT’y i inne pierdoły, nie zapominając o podatku od odsetek na koncie, to jeszcze się ich opierdala w imię wyższej idei „ratowania państwa”mimo iż nikt się ich nawet nie zapytał czy chcą to państwo ratować.

Co będzie dalej? Na pewno niedługo się dowiemy.

Reklamy

One thought on “Europa.

  1. „Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.