Przepisy kuchenne

Na początek mały suplement do jednego z wcześniejszych wpisów, Się działo…

W się pozmieniało zapomniałem napisać o zmianie dostarczyciela sieci. To jest to. Konkretne chłopaki które traktują to co robią poważnie, w końcu to ich praca a nie hobby jak z poprzednimi bywało. Taka mini reklamka, a co 🙂

https://i0.wp.com/www.air-net.com.pl/gfx/logo.png

A teraz do tematu.

O niczym ostatnio nigdzie nie było tylko o pięknej akcji ABW która schwytała terrorystę mającego zamiar wysadzić sejm. Wszędzie teksty na jedno kopyto (aż nasuwały się podejrzenia gotowca) i tylko jak zwykle moje guru czyli J.E. Jerzy  Urban w swoim dzienniku cotygodniowym przedstawił sprawę ciut inaczej.

Już samo zejście się w czasie olbrzymiego sukcesu ABW z głosowaniem w sejmie nad ujebaniem im swobody działania jest ciekawe. Jeśli reszta się zgadza a nie widzę powodu dla których miała by się nie zgadzać to sprawa jest dęta i po paru latach zabawy skończy się jak z unabomberem.

Z jednym tylko nie mogę się zgodzić, jako jeden z argumentów obronnych było wymienione iż podejrzany miał jakieś stare książki. Otóż moi szacowni czytelnicy, musicie wiedzieć że stare książki są najlepsze. Stare książki pisano w czasach gdy na naszym podwórku naukowym nie było zwalczającego się betonu. Nie miały nic udowadniać tylko przekazywać w miarę prosto to co zostało zbadane w danej dziedzinie. Dzisiaj to już inna bajka. Dzisiaj wszystko należy skomplikować. Brzytwa Ockhama została zapomniana.

A teraz pora na przepis. Przepis nie jest w żaden sposób tajny.

UWAGA! MATERIAŁ PONIŻSZY ZAMIESZCZONY JEST W CELU POGLĄDOWYM. ZA WSZELKIE NIEZGODNE Z PRAWEM BĄDŹ LOGIKĄ JEGO WYKORZYSTANIE NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI!

 1. Na początek bierzemy kwas siarkowy i azotowy
 2. Do 5 części kwasu siarkowego dodajemy trzy części kwasu azotowego
 3. Otrzymaliśmy właśnie mieszaninę nitrującą.
 4. Szklany pojemnik z mieszaniną umieszczamy w większym naczyniu wypełnionym wodą z lodem
 5. Jest to konieczne gdyż nitrogliceryna traci stabilność powyżej 30°C
 6. Robi wtedy kuku.
 7. Do mieszaniny nitrującej dodajemy glicerynę.
 8. Po zakończeniu zlewamy nitroglicerynę i wielokrotnie wypłukujemy wodą w celu usunięcia kwasów.
 9. Nieusunięty do końca kwas rozwarstwia nitroglicerynę i ta robi kuku.

Nie wydaje się trudne. Niestety, problemem jest punkt 7. Dodawanie gliceryny musi być bardzo powolne i na pewno nie polega na jej wlewaniu. Najpopularniejsze jest wkraplanie  (po szklanym pręcie, nie bezpośrednio) lub napylanie. Proces jest żmudny gdyż musimy pilnować temperatury.

UWAGA! Aby uświadomić kwestię wzrostu temperatury w trakcie procesu nitrowania podaję iż w trakcie nitrowania benzenu, po wlaniu 30 ml benzenu do 100 ml mieszaniny nitrującej osiągnąłem w ciągi kilku sekund temperaturę ponad 200°C.

W sumie robienie nitrogliceryny nie jest mądrym pomysłem. Produkt końcowy nie zawsze jest stabilny. Jest problematyczny w przechowywaniu. Atomówki są fajniejsze. Opis, być może wkrótce.

P.S. No chyba że mnie zamkną za terroryzm.

 

 

Reklamy

2 thoughts on “Przepisy kuchenne

 1. Oj Tomcio Tomcio tobie ten GURU, już całkiem mózg wyprasował. To może jeszcze zapodaj przepis na afrodyzjak? 😉 jak jeden szkoleniowiec który gdy powiedział że łatwo można domowym sposobem zrobić pigułkę gwałtu a wszyscy wtedy na sali ożyli

  – Jak!? Jak!? 😀
  – Przykro mi, nie mogę Państwu powiedzieć bo miałbym potem jeszcze kogoś na sumieniu

  (że tez ludzie mają takie dziwaczne zainteresowania 🙂

  Jakby co to zawsze możesz na mnie liczyć, do celi (bomb)onierkę ci podeślę 🙂

  Co do netu ja jak będę zmieniał dostawce, a przyjdzie pora że, będę zmuszony to zainteresuję się Twoimi doświadczeniami, najlepiej uczyć się na cudzych błędach co nie? 🙂

 2. He he o pigułce gwałtu to Ci opowiem inny skeczyk. Jak zrobić nie powiem bo nie będę maił na sumieniu tego że jakiś frajer chciał se zadupczyć a nie miał na dziwki.

  Swego czasu, szukając z ciekawości o co biega z tym całym tematem trafiłem na pewne forum. Tam zaś była grupa kolesi wymieniająca się doświadczeniami z super imprez. Wymiękłem gdy doczytałem na czym impreza polega. Otóż panowie podchodzili do tego ekonomicznie, piwo i tableta, koniec imprezy. 😀 Mało z krzesła nie spadłem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.