Dobry serial nie jest zły -VIII-

Mity i legendy nie są martwe, dobrze ukrywają swoje istnienie, jednak czasami wychodzą z swoich kryjówek i gryzą, całkiem mocno. Aby jednak wszelkie stwory ciemności nie stały się plagą dla świata ludzi, konieczna jest siła gotowa im się przeciwstawić.

Nie moi drodzy nie będą to siły światła, odkąd Bóg po stworzeniu świata odszedł’z nieba i nie wiadomo gdzie można go znaleźć, aniołowie zajmują się mniej chwalebną walką o władzę. Tą siłą są Łowcy, wyszkoleni myśliwi którzy potrafią poradzić sobie z bardziej materialnymi potworami jak wilkołaki, wampiry czy zmiennokształtni jak i również z tymi które materialne nie są : duchy, upiory, demony.

Gdyby demony nie miały swoich planów wobec rodziny Winchesterów, najprawdopodobniej Dean i Sam byli by zwykłymi dzieciakami. Niestety, po tym jak matka zginęła spalona przez demona ojciec poprzysiągł zemstę, rozpoczął pościg za demonem jednocześnie wpajając synom zasady Łowców. Jeździli więc po kraju tropiąc zło i pozbywając się go.

Pierwszy sezon zapoznaje nas z historią oraz bohaterami opowieści. Jest to więc sezon dość luźny. Mamy przegląd dość „zwykłych” baboków i ogólne zasady jak sobie z nimi radzić. Ale już pod koniec zawiązuje się główny wątek który będzie trwał aż do końca piątego sezonu.

Przypuszczam że fabuła była dość długo planowana gdyż jest po prostu świetna. Scenarzyści się spisali tworząc wiele niesztampowych odcinków, które mimo iż nie wpisują się w kanon są objawami sporego kunsztu i elastyczności w podejściu do tworzenia fabuły. Pierwsze pięć sezonów jest więc świetne.

Od sezonu szóstego zaczyna się kolejna opowieść, która będzie miała ciąg dalszy w sezonie ósmym planowanym na jesień.

Jeżeli nie uważasz że prezentowana dość luźno tematyka dobra i zła wraz z dość dokładną prezencją demonów, paktów i innych rzeczy religiously incorrect nie może zaszkodzić Ci, to zapraszam do oglądania 🙂

2 thoughts on “Dobry serial nie jest zły -VIII-

Możliwość komentowania jest wyłączona.