Dobry serial nie jest zły -VII-

Podobał Ci się Leon zawodowiec? Cóż oto kolejna porcja dobrego kina w którym moralnie negatywny bohater jest tym pozytywnym. Oto Dexter. Dexter pracuje w laboratorium kryminalistycznym jako ekspert od badania śladów krwi. Krew mu nie przeszkadza, można nawet powiedzieć że jest mile widziana.

Po śmierci matki Dexter zostaje wychowany przez policjanta, Przybrany ojciec szybko odkrywa mroczną stronę dziecka. Wie również że nie jest w stanie uczynić nic aby je z tego mroku wydobyć. Tworzy więc KODEKS i wpaja go Dexterowi. Zawiera on całą konieczna wiedzę aby nigdy nie zostać złapanym. Zawiera też jedyne najważniejsze przesłanie, nie zabijaj niewinnych.

Tak więc Dexter pomaga kierować karzącą ręką sprawiedliwości. Nic to że sąd nie mógł skazać mordercy z braku dowodów, Dexrtera nie obowiązują procedury, zrobi wszystko aby się dowiedzieć czy jesteś winny i jeśli ta, wtedy spotka Cię kara.

Serial jest brutalny, ale czy w innej formie był by tak dobry? Wątpię. Dobra fabuła i niczego sobie aktorzy sprawiają że oglądanie jest przyjemnością. Krótkie, dziesięcioodcinkowe serie utrzymują wartką akcję. Polecam

Reklamy