Ho ho ho rządzić będzie PO!

Ponoć szykują się wybory. Tak słychać z strony PSL któremu przypadła misja do zerwania koalicji. Należy ludowcom współczuć bo niezależnie od tego co by nie zrobili mogą skończyć z ręką w nocniku, lub, co bardziej prawdopodobne, z ch***m  w (_|_).

Można by te pogłoski włożyć między plotki ale ma to pewien sens.

Żadna z partii nie ma szans w obecnej sytuacji na dobry wynik. PiS uwikłany w kalejdoskop 2010 z Antonim który każdym swym wystąpieniem raczej ludzi zniechęca do partii niż pomaga. Dodatkowo szansa na ponowne zwarcie szeregów z Ziobrą raczej nie wpływa dobrze na wyborców.

SLD leży i kwiczy bo nie potrafi nawet wywiązać się z działań statutowych. Palikot nie wie w którą stronę ma wóz pchać więc stoi w miejscu. Było wiadomo że nic nie wywalczy ale brak jednolitego stanowiska jest niefajny.

PSL zaś jest do załatwienia jednym strzałem przez PO. Dla niezorientowanych skrót. Przy którychś tam wyborach ktoś w PSL dał dupy i spartolił rachunki. Sprawa przeszła przez dwa sądy które ustaliły że nikt nic nie ukradł czy też nie zostały środki zmarnowane, tylko nastąpił błąd przy księgowaniu. Niestety Komisja wyborcza wałkowała temat aż wreszcie Sąd Najwyższy (nie pamiętam na 100%) przyznał rację decyzji Komisji. A decyzją tą było że PSL ma oddać całą pulę którą dostał na wybory. Kasa poszła na plakaty i inną kiełbasę więc oddać nie było jak. Na dodatek przez lata procesów (od 2001 roku) z niecałych 10 baniek zrobiło się 21. Na razie PSL spłaca dług Skarbowi Państwa który jest jak by nie było w rękach PO ratalnie. Wystarczy niestety jeden gest Ministra Skarbu aby musieli oddać wszystko. To wszystko zaś stanowi jeden pełny roczny budżet partii co oznacza niechybna śmierć. Tak więc chłopcy są w ciemnej dupie. Ale co się nachapali to ich.

Na placu boju pozostaje więc PO które nawet jeśli by nie uzyskało większości potrzebnej do samodzielnych rządów to może zawsze wesprzeć się na SLD które za taką propozycję wypięło by tyłki do perforacji bez zwłoki. Ewentualnie sojusz z Palikotem.

Reklamy

One thought on “Ho ho ho rządzić będzie PO!

  1. Pingback: Pogoda ściśle polityczna. | Niecodziennik

Możliwość komentowania jest wyłączona.