Dobry serial nie jest zły. -VI-

Rzym. Serial oparty na historii Rzymu z okresu panowania Juliusza Cezara i Oktawiana Augusta. Pełen intryg, zbrodni i namiętności. Dla mnie jako fana okresu historycznego był obowiązkowy. Zrealizowany na tyle dobrze iż myślę że powinien podobać się również tym którzy historii nie lubili zbyt mocno. Fabuła nie nudzi się, zresztą wybrany okres czasowy nie był za grosz nudny. Gra aktorska na poziomie. Warto!

Heroes. Serial miał zadatki na bycie killerem doskonałym. Niestety ie jest łatwo robić serial o ludziach obdarzonych super mocami. Tworząc postacie nie wybiega się myślą dalej niż sezon do przodu, niestety w przypadku naszych herosów okazało się iż niektóre z postaci umieszczonych w fabule są, że posłużę się zwrotem angielskim „overpowered„.

Pomijając drugi sezon który na skutek strajku scenarzystów był kompletną sztucznie zakończoną lipą, w trzecim sezonie twórcy zdali sobie sprawę  tego iż ciężko będzie fabułę poprowadzić dalej mając takich tytanów. Zostało wybrane rozwiązanie sztuczne, ale chyba jednak najlepsze ze względu na swoją prostotę.

Serial mimo wszystko jest dobry, co ja piszę, jest bardzo dobry i warto go obejrzeć. No może czasem trzeba przymknąć oczko 🙂

To be continued …

Reklamy