Dobry serial nie jest zły. -III-

Tym razem o serialach niedokończonych.

Pierwszym takim który widziałem był Space : Above and Beyond. Serial może troszkę drętwy z początku zakończył swój pierwszy sezon świetnie. Niestety decydenci stwierdzili że nic z tego i go wycięli. A szkoda. Koniec sezonu pierwszego był bardzo rozwojowy.

Kolejnym wyciachanym serialem była Ziemia 2. Mimo pewnych niedociągnięć był to serial ciekawy. Ale chyba niezbyt zyskowny gdyż po drugim sezonie (a może i po pierwszym? Już nie pamietam) został wyciachany.

 

The Lost Room. Ten serial nie wyszedł poza mini serię która miała spełnić rolę pilota. Nie mam najmniejszego pojęcia jaki był powód wycięcia tego serialu gdyż pilot zostawił widzów z tak zaostrzonym apetytem że już lepiej być nie mogło. Zresztą do dzisiaj fani domagają się kontynuacji.

Całkiem niczego sobie był Threshold. Niestety po trzynastym odcinku zakończono jego kręcenie. A w kontekście obcych inwazji na ziemię ten był całkiem unikatowy. Obcy zamiast przylatywać i tłuc się z ziemianami, wysłali po prostu sondę która przeprogramowała  DNA napotkanych ludzi aby Ci zamienili się w kosmitów i skolonizowali ziemię.

Również wspomniany wcześniej Babylon 5 : Crusade został zakończony w 13 odcinku. Również szkoda gdyż zapowiadał się całkiem rewelacyjnie. Może nie był by to serial na miarę Babylon 5 ale niczego mu nie brakowało.

To be continued…

Reklamy