Globalne ocipienie.

Bodajże dwa numery Angory wstecz przeczytałem ciekawy wywiad. Była to rozmowa z kategorii „mądre inaczej”. Niesamowicie wyedukowana pani bajdurzyła o ociepleniu klimatu spowodowanym przez człowieka. Powinniśmy drzeć szaty, kajać się i zamykać fabryki a może ocalejemy. I wszystko było by cacy gdyby nie to że pani powinna raczej zostać kwiaciarką tudzież tancerka a nie naukowcem.

Bubel pierwszy. Fala mrozów to pewna oznaka ocieplenia. Cóż, pamiętam jak byłem mały i jakie były zimy a i tak umywały się do jeszcze dawniejszych. Potem były zimy ciepłe i nikt nie płakał że katastrofa.

Bubel drugi. Człowiek zatruwa atmosferę bo jak wytłumaczyć topnienie lodowców z malejącą aktywnością słońca. Hmm, o ile kojarzę to od roku 2006 (albo 2005) rozpoczęło się kolejne maksimum słoneczne które osiągnie szczyt na przełomie lat 2012/2013. Są na ten temat przeprowadzone badania naukowe (z czasów gdy nauka była nauką a nie hochsztaplerskimi sztuczkami)

Były tam jeszcze inne pierdoły ale szkoda się nad biedną mądralińską znęcać. W każdym razie wywiad został spuentowany przypomnieniem niedawno zmarłego badacza polarnika który stwierdził na podstawie badań i obserwacji że tak grubej pokrywy lodowej nie było od dawna na biegunach.

Z własnych zaś poszukiwań znalazłem wyliczenie że po stopieniu pokryw lodowych na biegunach woda podniosła by się o 66 metrów. Tym samym postanowiłem się nie przejmować.

I jeszcze ciekawostka. Gęstość lodu stanowi ~92% gęstości wody co oznacza że topiący się lód który jest pod wodą zmniejsza jej poziom. Ciekawe czy móżdżki to biorą pod uwagę.

Reklamy

7 thoughts on “Globalne ocipienie.

  1. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, każda teoria poparta tomiszczami wykresów i analiz jest dobra byleby tylko łupić lud.

    a nawet jeśli by to była prawda (a nie jest, zawsze tak uważałem i z tego drwiłem) to kto jak kto ale Polska jest tak zaawansowana i gotowa na to że ho ho!, no i jak te kilkanaście milionów ludków będzie wypruwać żyły, co spowolni gospodarkę z żółwiego tępa na ślimaczy, to w tym samym czasie kilka miliardów ludków gdzie indziej będzie mieć to głęboko gdzieś, a ich postęp – struś pędziwiatr nas zdmuchnie…

  2. Co poradzę że na hasło „globalne ocieplenie” w google::grafika wyszło takie coś na pierwszej stronie 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.