DOM – dwa słupy

Wydawać by się mogło że „Dwie Wieże” Tolkiena to jedne z potężniejszych obiektów, można tak przyjąć jednak fakt jest taki że to tylko fikcja, a w tej materii tworzenie budowli nieskończenie wielkich i doskonałych to przywilej wyobraźni i na tym koniec, przynajmniej w dobie doczesnych jakże już zaawansowanych technik :), niosących mimo wszytko ograniczenia.

Zejdźmy jednak na ziemię gdzie były też inne całkiem realne, no właśnie były… dlatego:

.

różne cacka i dwie wieże

mogą się nie trzymać kupy

od fantasy na papierze

lepsze pewne – a dwa słupy

.


                                                             DWA SŁUPY

i chociaż nie są tak atrakcyjne okazałe jak chociażby te w Kuala Lumpur (na razie – przecież w przyszłości można je np. płytkami obłożyć, dopieścić wg uznania:) to najważniejsze aby spełniły swoje zadanie.

Na czymś takim właśnie może się wspierać np. balkon, gdzie mała czarna o poranku wchodzić powinna sama 🙂 Wystarczy jeszcze zrobić szalunki, beleczki wszystko połączyć, powiązać z częścią podpiwniczenia – czyli pierwszym stropem w taki sposób, żeby to tworzyło jednolitą płytę, a następnie z grubej rury całość bezlitośnie potraktować betonem.

 

 

Wszystko co pisałem do tej pory jest pewnym etapem zamykającym przedsięwzięcie, który wypada wykonać w jednym sezonie. Dodatkowo jeśli są piwnice należy zabezpieczyć okna i wszystkie wejścia do podziemia, tak aby można to było zostawić do wiosny, a zimą oprócz odpoczynku warto np. zorganizować zrobić 😉 sobie rusztowanie.

Advertisements

One thought on “DOM – dwa słupy

  1. No kurde nieee. Wiecha jest a flaszeczka gdzie? Tylko na razie antybiotyki więc trza poczekać 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.