Przeczytane.

Nie spełniły się nierealne oczekiwania związane ze wstąpieniem do UE – oświadczył w orędziu noworocznym czeski prezydent Vaclav Klaus. Ostrzegł, że Czechy, zmierzające według niego w „umiarkowanie pozytywnym kierunku”, też mogą popaść w recesję.

Reszta tutaj. Jak widać można mówić głośno o tym że nie jesteśmy zadowoleni. Nie powiem, są dobre rzeczy jakie pojawiły się u nas po wejściu do UE, niestety przeważają rzeczy złe. Ścisły mechanizm kontroli wszystkiego i wszystkich doprowadził do zaduszenia potencjału w całej Europie. Smutne, ale przypomina historię innych wielkich imperiów.

Warto przeczytać również artykuł p. Kołodki. Choćby tylko z tego powodu iż zdaniem wielu innych znanych ekonomistów to o czym on mówi to kompletna bajka. Polska swoich rezerw walutowych nie może ruszyć ani o troszkę nie mówiąc o 50 procentach. Natychmiastową reakcją było by zablokowanie kredytowania polski co skończyło by się wielką klapą w kilka dni.

Podniesiono akcyzę na olej napędowy 14gr/l, oczywiście na stacjach będzie to 19 bo VAT liczymy od całości, na razie cisza o pomyśle Brukseli na zrównanie akcyzy LPG z tą na benzynę. Jak wprowadzą to co niektórzy zapłaczą.

Rozbrajające są przepychanki pomiędzy NFZ’em a lekarzami i aptekarzami. Oczywiście tracą chorzy ale czy to ważne? W końcu to ludzie są dla systemu a nie inaczej.

Reklamy

One thought on “Przeczytane.

  1. bo widzisz czescy politycy to realiści a polscy to fantaści – iluzjoniści przy których David Copperfield może czuć się zagrożony 🙂 i o ile wszelakie śtućki są fajne o tyle nie wskazane w każdej dziedzinie…

Możliwość komentowania jest wyłączona.