Co z KŚ? Czas na Arszu :)

Zgodnie z obietnicą nowy wpis w którym poproszę Arszu o alternatywę dla KŚ.

Arszu, Twoje stanowisko jest zgodne z stanowiskiem katechetycznym czyli tak jeśli nie ma innej alternatywy.

A więc ustalenia wstępne dla Ciebie i jeden obiecany warunek.

Tutaj raport NIK dotyczący skuteczności resocjalizacji nieletnich. Jak widzisz jest kiepsko. Resocjalizacja dorosłych to mit, no ale te wszystkie psycholożki i inne paskudy po cipkologi, pempuszkologii, historii sztuki czy ikebanistyce muszą mieć pracę. Niestety tutaj nie do grzebałem się nic wartego zacytowania. Przyjmijmy że szanse na resocjalizację bandziora są żadne.

Tutaj warunek (w sumie podwójny) : Możesz z nimi robić co zechcesz pod warunkiem że „podatnicy za to nie zapłacą” a „społeczeństwo będzie bezpieczne

Reklamy

9 thoughts on “Co z KŚ? Czas na Arszu :)

 1. To prawie po kolei:)

  1.raport:

  chyba cię pogięło żebym to czytał:), dlatego na twoją korzyść zakładam że nie ma żadnej resocjalizacji, przyjmuję to. Ale każdy dostaje szansę na zmianę siebie, a czy skorzysta jego problem, i tyle w tym temacie.

  2.bezpieczne społeczeństwo:

  Jestem za zaostrzeniem kary ale wszystko to pisałem w poprzednim temacie KŚ. Dożywocie + nawet praca np. za żetony które wymienią np. na jedzenie, nie pracuje nie je, trudno mi tu być za organizatora takich przedsięwzięć, na pewno luksusy do kosza wywalić. W dzisiejszych czasach da się bezpiecznie izolować takie typki.

  3.Kasa podatnika:

  Co do kasy podatników, no weź przestań, nie na takie bzdury kasa idzie a to będzie się tyczyć nieznacznej grupy, a myślisz że jak będzie kara śmierci to tak ot kula w łeb? Takie procedury będą ciągnąć się miesiącami jak nie latami, gdzie armia tych samych psycholożek i paskud o których piszesz + masa prawników dostanie bonusy. Ci obskakiwacze zanim udowodnią winę skazańca to podatników oskubią tak samo jak wcześniej

  4.Na koniec te alternatywy:

  To się tak nie da prosto kawa na ławę szablonowcu 😉 , jednak spróbuję na chłopski rozum

  -wojna nie można kontrolować zabójców ryzyko dla cywili

  -kataklizmy np. potężne trzęsienia ziemi gdzie zostaną zniszczone budynki dla takich morderców a nigdzie indziej bezpiecznie nie da się ich przetrzymywać, do drzewa nie przywiążesz przecież 🙂

  -jakaś totalna zapaść więziennictwa, nie można zapewnić bezpiecznego nadzoru nad tego typu skazańcami

  -po recesji powrót do kamienia łupanego, mieszkamy w szałasach, doimy krowy, i morderca grasuje, no nie ma innej możliwości jak publiczna dzida w klatę

  już są ALTERNATYWY 4 😀

  bonusowa 5 i 6

  -atak ufo obcy chcą uwolnić skazańców, wtedy do akcji rusza predator, likwiduje jednych i drugich

  -morderca przechodzi przez ściany i potrafi różne sztuczki jak w serialu herosi

 2. Podobno Ozzy im bardziej naćpany tym lepszy koncert daje 🙂 Nie wiem po czym takie odjechane propozycje Ci się objawiły ale szacun za ilość 😀

  Nadal nie ma rozwiązania bo :

  Kula w łeb i nie ma straty na prawników i paskudy 🙂

  W rzeczywistości tak jak Ci mówiłem. Pierwszy proces, pada wyrok winny i kara śmierci. Wszystko idzie do Sądu Najwyższego który sprawdza procedurę sądu niższej instancji. Jeśli nie ma podejrzeń o manipulację wyrokiem, SN karę przyklepuje i za 3 dni kaplica.

  Ok, ja też byłbym za tym aby więźniowie (wszyscy) utrzymywali sami siebie. Ale co zrobisz jak powiedzą nie? Albo jak nie będą chcieli utrzymywać tych Twoich pupilów bo im i tak nie zależy? A zagłodzenie jest mniej humanitarne niż moje podejście 😦 Taki mały Fuhrerek się z Ciebie robi.

  Nie ważne na co lezie kasa. Ważne na co nie powinna.Dożywotnie dożywocie dla dwudziestolatka to troszkę grosza. A trochę by ich było.

  Czekam dalej 🙂

  P.S. A raport wcale ciekawy. Ale jak zwykle nikt wniosków z niego nie wyciągnie. Na skróty podam Ci że średnia z wszystkich placówek to 44% ale tylko dlatego że były dwie placówki resocjalizacyjne z niezłymi wynikami. Jeśli je pominąć to spada do dwudziestu paru procent skuteczność resocjalizacji młodocianych.

 3. bo widzisz jeden musi ćpać żeby coś napłodzić a drugiemu wystarczy wyobraźnia ;D

  chcesz kulę ot tak od razu?
  ale przecież zanim do tego dojdzie to minie kuuupa czasu, chyba że marzy ci się jakiś ekspresowy tryb nadzwyczajny, kara w tydzień od zatrzymania? miesiąc? jeśli tak to tylko krok do wszelakich nadużyć kary śmierci, pomyłek i koło się zamyka 🙂

  o tych żetonach to tak se napisałem dla jaj:), ale załóżmy że tak by było, to o jakim zagłodzeniu mówisz? nie pracujesz nie jesz a w życiu jak jest? chyba że ktoś ci da za darmo.

  ta rozmowa o KŚ już dawno stała się śmieszna:)

 4. Brak argumentów 🙂

  Jakoś na razie ani nie pracują ani nie głodują więc troszkę nie halo porównania.

  Ale spoko. Dzięki temu będzie można samosądy robić bo system takich sztucznych barier jakie tworzysz, wraz z jego zwolennikami nie utrzyma.

 5. ja o swoje argumenty jestem spokojny 🙂 każdy kto czyta te dwa wątki o KŚ wnioski wysuwa sobie sam 😉

  ps. ten komentarz poszedł jako spam? 😀

 6. Jako bezsens oczekiwania na odpowiedź która faktycznie zadowoliła by mnie w tym temacie zamieszczam zeskanowany wywiad z panem O-Ho-Ho-Ale-Ja-Mądry-Jestem zamieszczonym w Angorze nr. 50

  Albo ja jestem strasznie ograniczony albo ten gość nie za bardzo wie co powiedzieć. Technika niedomówień, przemilczeń i ograniczania jakiej używa jest po prostu śmieszna.

  Aby nie było że wyciągam wnioski z niebytu.

  Podział morderców na dwie grupy jest śmieszny. Zresztą tym śmieszniejszy że zabójstwa w afekcie (udowodnione) zazwyczaj nie kończyły się wyrokiem śmierci tylko dożywociem (jest to w tym przypadku wyższy wymiar kary niż śmierć). Natomiast trudno oprycha strzelającego do kogoś kto mu się opiera, nazywać zorganizowaną grupą przestępczą to była by przesada.

  Oczywiście Jaśnie Pan ma w dupie opinię społeczeństwa co wybitnie obrazuje poziom demokracji w Polsce. 70% ludzi to są dla niego oszołomy. Może zastosujemy tą zasadę do wyborów w takim razie i niech wygra ten co ma najmniejsze poparcie bo reszta się dała oszołomić.

  „- Zostawmy ten delikatny temat” to już perełka w tej rozmowie. Jaśnie Pan skończył już nie z palcem ale całą dłonią w dupie i nie wie co się stało.

  Tutaj lista skazanych na śmierć.

  A tutaj wywiad.

  Wywiad 1-1
  Wywiad 1-2

 7. ten komet.

  „ja o swoje argumenty jestem spokojny każdy kto czyta te dwa wątki o KŚ wnioski wysuwa sobie sam ”

  do spamu poszedł, i sam go musiałem wyciągać, ciekawe dlaczego?

  gazeta co prawda już jest nowa nr. (51), ale można tak sobie skany wklejać? sprawdziłeś to?
  pytam bo nie wiem 🙂

 8. Nie mogę 🙂 No ale nie mogłem się wręcz powstrzymać. W sumie jak by w Angorze tak jak w Nie dawali e-mail’e autorów to do Pana Różyckiego bym wystosował zapytanie o zgodę na publikacje. Ale przebijać się przez redakcję w takim akurat przypadku nie zamierzam. Skan umieszczony w dobrej wierze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.