Rademenes w opałach

Dziś rano siedzę sobie wygodnie na foteliku, nogi po amerykańsku na ławie i tak w stanie nieważkości nie zważając na savoir vivre siorpię poranną kawusię. Moim oczom już na pierwszej stronie Gazety Krakowskiej oprócz kopciuszka podbijającego świat mody niejakiej Magdaleny z Krakowa (i słusznie niech się dziewczynie wiedzie jeśli ma do tego talent i predyspozycje) ukazał się artykuł

„Dręczył kota. Jego życie zamieniło się w piekło”

Czytam sobie z zainteresowaniem jak to 16 -to latek namówił swojego młodszego o 13 lat brata do katowania kota, potem to znalazło się na youtube i ma teraz przechlapane. Mało tego został za to pobity, grozi mu poprawczak (tam na pewno go na „ludzi” wyprowadzą) i jeszcze dopadła go depresja w ogóle ku uciesze innych powinien chyba zostać publicznie rozstrzelany? Nie widziałem tego filmu, nie wiem jaki był to kot/ek ale podejrzewam (z opisu w gazecie) iż Filemon gdyby przeżył takie spotkanie ze ścianą to być może przeżyłby szok. Natomiast Tom jeśli przyjąć że ów 3-latek jest Jerrym byłby z pewnością zachwycony zabawą. Osobiście śmieszy mnie ta cała szopka bo, jeśliby przyjąć że zwierzątko nawet nie było jego własnością a np. sąsiada to na złojeniu skóry i każe finansowej w przypadku dużej wartości kota powinno się skończyć, ewentualnie jak szesnastolatek wyjątkowo rosły obcięciu kieszonkowego. ( z artykułu wynika że to nie jest zły chłopak tylko, głupi wybryk popełnił i tyle).

.

Mieszkam na wsi od zawsze i wiem co to jest kot, wiem też jak kot potrafi być wytrzymały ma 9 żyć i zawsze spada na cztery łapy;) Potrafi walczyć jak lew z innymi kotami w wyskokach po półtora metra wbijając szpony w przeciwnika, albo skakać ze skarpy tudzież sąsiedniego drzewa i wlocie na wysokości kilku metrów łapać ptaki, gdzie lądowanie różnie się kończyło, innym razem przyczajony nie bacząc na czekające go ryzyko śmiało zaatakować i walczyć o michę nawet z psem. Otóż kot to nie jajko a drapieżnik! Więc filmowane crash testy groźnego krwiożerczego trzylatka na pewno sprawiły że kot umierał w męczarniach. A szum wokół tego, wstyd groźby i szykanowania na pewno są miarodajne do popełnionego czynu, ciekawe jaki będzie wyrok sądu? Fakt chłopak zrobił straszne głupstwo no ale jak tak dalej pójdzie to już dziś 60% obywateli powinno siedzieć, być resocjalizowane, nosić obrączki z chipem, i nie wiadomo co jeszcze. Nie pochwalam jego zachowania ale człowiek młody jest oszołomem, a nawet dziwne by było gdyby nie robił raz za czas jakiś wybryków. Może nie na taką skale ale zawsze – rozbita szyba, rabowanie truskawek pod namiotami sąsidowi itd.;) jak już wspomniałem filmu z kotem w roli głównej nie widziałem, i dla wszystkich którzy na przyszłość chcą kota męczyć polecam serial Siedem Życzeń ( dobra muza Banda i Wanda) tam o ile pamiętam  kota chcieli podpalić rozpuszczalnikiem, zrobić z niego żywą pochodnię na szczęście dla kota i nie tylko stało się inaczej 🙂

Ech myślę sobie głupia sprawa i chyba jeszcze głupszy szum koło tego, a swoja drogą ciekawe czy ten maltretowany kot zamieniłby się z tym ubranym w kubraczek, skarpetki i co tam jeszcze da się uszyć, wyśmiewanym przez okoliczne wróble i myszy.

 

One thought on “Rademenes w opałach

  1. No ale jak Ty sobie wyobrażasz to, że ci przepełnieni empatią do „biednych” zwierzątek „obrońcy” mieli by zamknąć oczy na takie coś? Przecież to dla nich doskonała pożywka aby się pokazać. Niech świat widzi że walczą starają się a nuż ktoś jakąś darowiznę da, czy chociaż 1% podatku przekaże.
    Prawda z wszelkiej maści obrońcami natury jest taka że gdyby ich do takiego środowiska o jakim marzą wysłać to po tygodniu nic by z nich nie zostało. Zapomnieli że przyroda ma kły, pazury i zero empatii dla „obrońców”.
    Żeby nie było że jestem za dręczeniem zwierząt. Nie jestem, ale są priorytety którymi się kieruję. Nie pozwalam krzywdzić zwierząt ale jeśli będę musiał to je zjem (kotów ponoć się nie da bo mają mięso słodkie jak delfiny i ludzie ale nie sprawdzałem 😛 )

Możliwość komentowania jest wyłączona.