Lepszy smog w garści niż chmura nad dachem

 Lepszy smog w garści niż chmura nad dachem

 

pykaj kółka mów o bzdurach

lecz z artyzmem zrób wysiłek

po co chodzisz z głową w chmurach

skoro można włożyć w dymek

 

 

„Od 15 listopada 2010 r. w całej Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego! Za złamanie zakazu grozi do 500 zł. Mandatu.”

 

Palenie – nałóg? hobby? sport?

Miłośników ulotnego szaleństwa można spotkać wszędzie, sens życia człowieka z jednym płucem zazwyczaj kręci się wokół dymka, ów dymek potrafi tak zaabsorbować że wizja życia bez drugiego wydaje się być bardziej do zniesienia niż brak możliwości obcowania z papierosem. Na pytanie gdzie jest (czy było przed wprowadzeniem zakazów) najwięcej palaczy?, odpowiedziałbym – na szpitalnym dziesięciometrowym balkonie, odział płucny oczywiście. Palą wszyscy lekarze którzy zalecają nie palić, księża którzy mówią że to grzech, matki karcące dzieci gdy je złapią ze szlugiem, nawet wytresowane zwierzęta, i co z tego? ano nic. Czy zatem należy zakazywać palenia? NIE! Uświadamiać? TAK!. Dlatego wszelkie odgórne próby uszczęśliwiania kogokolwiek są bez sensu, sam nigdy nie paliłem ale staję w obronie nikotyny bo, każdy powinien decydować co jest dla niego dobre a nie jakiś tam kolektyw – wielki brat z transparentem ZAKAZ PALENIA

 

 

Ludzie mówią, – nie mam kobiety , pić nie mogę, jeszcze palić przestanę to co ze nie będzie?

albo, – nie dbam o przyszłość żyję tu i teraz wara od moich upodobań

innym razem,-ojciec palił 50lat dziadek palił całe życie i dożyli późnej starości a sąsiad umarł na raka i obce mu były używki.

 Kto ma rację nie wiem, kto powinien palić wiem ten kto ma na to ochotę.

 

 

„Od 15 listopada 2010 nie można palić:

– w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych (restauracje, kawiarnie, kluby i inne). Wyjątkiem są lokale ze specjalnie wydzieloną palarnią, a także te, które posiadają przynajmniej dwa pomieszczenia, gdzie jedno z nich zostało przeznaczone dla osób palących w taki sposób, aby „dym tytoniowy nie przemikał do innych pomieszczeń.

– w szpitalach i przychodniach oraz wszędzie tam, gdzie udzielane są świadczenia zdrowotne. Nie dotyczy palarni.

– w szkołach i przedszkolach.

– na terenie uczelni.

– w hotelach. Nie dotyczy palarni.

– w domach pomocy społecznej. Nie dotyczy palarni.

– w zakładach pracy. Nie dotyczy palarni.

– w pomieszczeniach obiektów kultury, wypoczynku i sportu

– w autobusach, tramwajach i taksówkach

– na przystankach

– w ,,innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego”.Np. urzędy. Nie dotyczy palarni.”

 

 
Popatrzmy na ten zapis, sprawa pierwsza, wszelkie zakazy na wolnym powietrzu wydają się być absurdalne, nie chce mi się nawet wyjaśniać dlaczego. Sprawa druga ja jako właściciel lokalu powinienem sobie decydować co w nim wolno a czego nie, i jak się komuś nie podoba to wypad. Mogę sobie np. zażyczyć że klient w dżinsach płaci podwójnie i ma palić bez filtra, natomiast osoby pod krawatem smarują potrójnie i zaciągają się z filtrem, pozostali wg cennika ich obowiązuje tylko fajka. Ja tu ustalam zasady! I to mój problem czy przez to zbankrutuję czy pomysł ściągnie połowę miasta.

Weźmy teraz taką taksówkę, siedzi w niej taksiarz, wolny strzelec w swoim fachu z 40-sto centymetrową tubą o pojemności słoika po ogórkach z zapakowanym sianem i kopci. Szyby ma zasłonięte bo, po co przepłacać jak można surowiec wtórny wchłaniać. I co? I nic powinno mu być wolno, W końcu to jego taksówka swoich zadowolonych klientów by znalazł, a ja do takiego auta wsiadać nie muszę. W innych miejscach jeśli to instytucje państwowe to pełna zgoda co do formowania zakazów. (Tylko czy to powinny być obiekty państwowe? to już temat na osobny post..)

Reklamy

3 thoughts on “Lepszy smog w garści niż chmura nad dachem

  1. co fakt to fakt:)

    Niektórzy palą za darmo, i przy okazji nawiązują ciekawe znajomości, patrzą tylko kogo by tu na fajkę ustrzelić:) a opowieści przy tym snują niesamowite, no jakoś muszą ofiarę oswoić aby potem nie zdając sobie nawet z tego sprawy sama częstowała 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.