Polityczne chędożenie

Wybory się zbliżają, pukają do naszych drzwi …

Ludzie się bulwersują, dość PiS’u, przecz z PO! Tyle że zazwyczaj popierają to stwierdzeniem „zagłosuję na SLD”.

Wtedy pytam takowego delikwenta „WHY„? To on mi zaczyna tłumaczyć że to i tamto i w ogóle to oni są ok …

Mówię „Kurcze a nie widzisz że SLD ma już dupsko podgolone i do chędożenia przez PiS wystawione?”

W prasie co rusz spotykamy się z opiniami że koalicja opozycyjna PiSLD jest niemożliwa. Niemożliwe to ponoć jest złożenie parasola w tyłku. Można mówić o wielu sprawach ale kluczowy dowód jest jeden.

Jako że PiS jest siłą kontrolującą publiczną telewizję nikt nie podnosi tego iż od pewnego już czasu w telewizjach regionalnych rozsiadło się SLD. Co rusz jakaś mała konferencja czy inne hokus-pokus w wykonaniu czerwonych panów 🙂

Jako że media mają bezpośrednie przełożenie na głosy, PiS oddał SLD olbrzymią przysługę. I nie ma się co czarować że to z dobroci serca. Jako że partie nie mają obowiązku rozliczać się z postulatów i programu po wyborach możemy być świadkami cudacznego zjednoczenia.

Tak więc jeśli już musicie głosować na lewicę to głosujcie na Palikota którego można ochrzcić mianem Nowej Lewicy.

A jak chcecie nakopać świniom przy żłobie to Nowa Prawica liczy na głosy.

Reklamy

One thought on “Polityczne chędożenie

  1. Albo siedźcie w domu i spędzajcie miło czas, idźcie na spacer, do kawiarni. Moja wiara w to że wybory coś zmienią jest znikoma. Oni wszyscy już byli i mieli okazję się wykazać. Jak dobrze że ja na PO nie głosowałem a miałem taki zamiar, no ale oczywiście jak przy wcześniejszych wyborach i jeszcze wcześniejszych i najwcześniejszych… przewidziałem że obiecanki – cacanki. Rządzących interesuje nie rządzenie a władza, i zrobią wszystko aby ją zdobyć. Nikt nie zadaje sobie pytania co zrobić żeby było, lepiej, sprawiedliwiej, normalniej. Tylko jak wykombinować, co obiecać (bez pokrycia, albo czyimś kosztem) kogo oczernić aby słupki poszły w górę. Potem to jakoś (bynajmniej nie jakość) będzie. I przecież co złego to nie my. Nie twierdze że wszystko jest be, ale dziadostwo przechyla pomału szalę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.