Wolna wola pana znachora.

Czytam sobie właśnie iż pigularze zrzeszeni w jakimś tam konsorcjum katolickim protestują przeciwko sprzedaży środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych.

Cóż, katolicy twierdzą iż każdy człowiek ma wolną wolę (dogmat gdyż istnienie wolnej woli jest nie do udowodnienia) więc i pigularze mogą zamknąć swoje apteki i zacząć sprzedawać pączki, świeczki tudzież inne tałatajstwa. Jeśli sprzedawca broni stwierdza że nie chce przykładać ręki do odbierania komuś życia (bo w końcu do tego służy broń) zamyka sklep lub zmienia branżę i jest ok. Niestety pan pigularz w swej obłudzie nie dopuszcza takich możliwości. Jak to miałby zarżnąć kurę znoszącą złote jaja jakim jest apteka? O! Co to, to nie!

Powołuje się tu na to iż lekarz może odmówić dokonania aborcji. Cóż, panu znachorowi delikatnie się coś pod deklem pierdoli ale to nic dziwnego. Lekarz bierze bezpośredni udział w pozbawieniu życia bo tym jest aborcja. Zabójstwo jest ze wszech miar negatywne etycznie i musi wynikać z idei wyższego dobra. Oczywiście wszelkiej maści suki i kurwiszony chcą mieć prawo do odbierania życia bo ich zdaniem to prostsze niż antykoncepcja.

Sprawa jest prosta ale nikt nie chce tego uporządkować raz na zawsze. Aborcja może być dokonana dla ratowania życia matki. Tak. Inne przypadki? Ofiara gwałtu może skorzystać z tabletek wczesnoporonnych jak najbardziej jeżeli nie chce urodzić dziecka gwałciciela. Lekarz odmawiający aborcji gdy zagraża ona życiu matki popełnia przestępstwo i powinien być sądzony za usiłowanie spowodowania śmierci poprzez nie udzielenie pomocy. Stąd wynika prosty wniosek, jeśli lekarz przepisuje pacjentce leki spędzające aptekarz nie ma prawa w to ingerować. Może ich nie posiadać ale na żądanie pacjenta powinien je bezzwłocznie sprowadzić. Oburzenia na antykoncepcje nie rozumiem już w ogóle.

Jakiś czas temu natknąłem się na pewne wyliczenie. 25 letni człowiek popełniający samobójstwo generuję stratę do budżetu państwa w wysokości coś około 500 tysięcy złotych. Skoro 25 latek tyle generuje to i młodsi również (chociaż można stwierdzić że oni jeszcze państwo kosztują a nie zarabiają) dlatego też aborcja dokonana nielegalnie powinna być traktowana jako zamach na państwo.

A wystarczy jasno określić że płód od momentu poczęcia podlega ochronie życia jako istota ludzka zaś aborcja może być stosowana jedynie w przypadku ratowania bezpośredniego zagrożenia życia lub dla ofiary gwałtu (oczywiście aby uniknąć fali „lewych” gwałtów chodzi tylko o gwałty zgłoszone organom ścigania, potwierdzone obdukcją lekarską). Oczywiście druga opcja budzić może kontrowersje lekarzy iż nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia ale trzeba wziąć pod uwagę presję psychiczną jakiej poddana jest taka osoba i możliwe tego efekty. W ostateczności NFZ może wysłać taką pacjentkę na zabieg do Niemiec, tam takich problemów nie mają, byle tylko zyski były.

Obłudzie mówię NIE!

Reklamy

4 thoughts on “Wolna wola pana znachora.

 1. Hmmm, miałem pisać krótko bo, krok po kroku nie chce mi się rozpisywać jak ja to widzę na dzień dzisiejszy. Jednak kilka zdań wywlekę, cóż katolik jak wiadomo to osoba wierząca więc „wolna wola” to dla niego oczywistość, trudno żeby sądził inaczej, a patrząc na to z boku to ten dogmat możesz sprawdzić, idź do lodówki i wybierz piwo albo kiełbasę – wg wolnej woli, (niech zgadnę weźmiesz to i to jeszcze światła nie zgasisz;).

  Broń to nie najlepszy przykład do porównań moim zdaniem bo, ona może życie też ratować, służyć dobrze, pilnować porządku, pomagać przetrwać itd. a np. tabletki wczesnoporonne są neutralne (gdy leżą na półce, albo używasz ich zamiast pionków do warcabów) lub zabijają, plusy znaleźć raczej ciężko, podobnie z aborcją, wyższego dobra ja tu nie widzę. I poniekąd mógłbym się zgodzić z aptekarzami w tym przypadku, bo czy przyjdzie do niego pani wiatropylna co to potrzebuje jej kilka razy w roku czy ofiara gwałtu – skutek jeden pozbyć się ciąży.

  Jednak pigułki antykoncepcyjne to już nie rozumiem, jak używa ich osoba samotna jako tylko i wyłącznie lek to co ma ich nie kupić, bezsens jakiś

  Tak czy siak mnie niepokoi coś innego, bo czy to kondony, spirale inne wariacje każdy ma swoje sumienie niech wybiera, natomiast zbliża się super – antykoncepcja, zabijająca powoli, przy której dotychczasowe metody to niewinne pierdoły, gdzie rzeczywiście wolna wola na niewiele się może zdać, a mianowicie Vat 23% na artykuły dziecięce. 😦

 2. Kurde w mojej lodówce jak znajdę to i to to od razu wtrząchnę bo to albo i tak majaczenie głodnego brzuszka będzie albo też ktoś przez pomyłkę włoży 😀 Uwierz mi że „wolnej woli” nie udowodnisz tak samo jak i istnienia bądź nie Boga. Ale to temat na inny art. Co do katolików to oni już dawno boga zamienili na kasę.

  Niestety troszkę się pomyliłeś pisząc o tabletkach. One są WYŁĄCZNIE na receptę. Nie możesz sobie ot tak kupić ich zamiast dropsów karmelkowych. I moralny dylemat z tym związany ponosi lekarz a nie pigularz.

  Z tą antykoncepcją też nie rozumiem ale można wysunąć stwierdzenie iż kościół jest przeciwko prezerwatywom bo jakkolwiek posuwany przez ojca plebana ministrant w ciążę nie zajdzie :O

  Vat’em też się nie martw. Niedługo all skoczy na 23% bo niby Unia wymaga (w sumie im zależy bo kroją co rok składkę od Polski w wysokości bodajże 4% wpływów do budżetu z tytułu Vat i Akcyzy) a w rzeczywistości banda złodziei ma nóż na gardle w postaci groźby obniżenia noty ratingowej. Wtedy Grecja przy nas to będzie marsz pokoju 😛

 3. Odnoszę wrażenie że za bardzo wszystkich wrzucasz do jednego wora:)

  Cała sprawa rozbija się chyba głównie o te wczesnoporonne bo:

  1. dziecko nigdy niczemu nie jest winne (bez względu na okoliczności poczęcia)

  2. za niewinność płaci najwyższą cenę – śmierć (p. wczesnoporonne)

  3. co najgorsze nie może się obronić (AK47 jest mu obcy)

  I tu właśnie niektórzy próbują coś z tym zrobić, wstawić się za tymi nienarodzonymi, w ich obronie, aby się tylko narodziło a potem można go oddać itd. ważne żeby żyło. A że ta pomoc te protesty wychodzą jak wychodzą to inna bajka.

  Ja w tym wątku wyciągam ręce do góry – poddaje się 🙂 że też wzięło cię na tych pigularzy, pisz lepiej kolejny cykl o końcu świata albo o jakimś statku kosmicznym bo to zdecydowanie ciekawsze

 4. Bo mnie wkurwiają ot co :/

  Przeczytaj ostatni mój akapit w głównym wątku. Tam wszystko jest cacy napisane (no chyba że mam przeskok myślowy to sorry)

Możliwość komentowania jest wyłączona.